Įmonių pertvarkymas | AM Law Firm

Įmonių pertvarkymas

Įmonių pertvarkymas – tai juridinio asmens (JA) teisinės formos pakeitimas, kai naujos teisinės formos JA perima visas pertvarkyto JA teises ir pareigas. Atlikus pertvarkymo procedūras JA nepasibaigia, vykdoma veikla nenutrūksta, pasikeičia tik jo teisinė forma.

Individuali įmonė (ĮĮ) gali būti pertvarkoma į akcinę bendrovę, uždarąją akcinę bendrovę, viešąją įstaigą, mažąją bendriją

Akcinė bendrovė (AB) gali būti pertvarkoma į: uždarąją akcinę bendrovę; valstybės įmonę; savivaldybės įmonę; žemės ūkio bendrovę; kooperatinę bendrovę (kooperatyvą); tikrąją ūkinę bendriją; komanditinę ūkinę bendriją; individualią įmonę; viešąją įstaigą; mažąją bendriją.

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) gali būti pertvarkoma į akcinę bendrovę; valstybės įmonę; savivaldybės įmonę; žemės ūkio bendrovę; kooperatinę bendrovę (kooperatyvą); tikrąją ūkinę bendriją; komanditinę ūkinę bendriją; individualią įmonę; viešąją įstaigą; mažąją bendriją.

Viešoji įstaiga (VšĮ) gali būti pertvarkoma į: biudžetinę įstaigą, taip pat labdaros ir paramos fondą.

Į individualią įmonę gali būti pertvarkoma bendrovė (UAB ir AB), kurios visų akcijų savininkas yra vienas fizinis asmuo.

Jei IĮ turtas yra mažesnis nei minimalus UAB įstatinio kapitalo dydis arba IĮ įsipareigojimai viršija turto vertę, IĮ savininkas turi teisę mokėti papildomus įnašus UAB įstatiniam kapitalui formuoti.

Į mažąją bendriją gali būti pertvarkoma bendrovė (UAB ir AB), kurios visų akcijų savininkai yra fiziniai asmenys ir jų yra ne daugiau kaip 10.

Teikiamos  paslaugos:

  • parengiame reikiamus dokumentus pertvarkymo procedūroms atlikti;
  • parengiame būsimų įmonių įstatus ar nuostatus;
  • atstovaujame pas notarą ir Registrų Centre;
  • teikiame teisines konsultacijas visos procedūros metu.

Įmonių pertvarkymas atliekamas per 3-4 savaites.

Kainą sudaro:

  • Dokumentų parengimas (kaina sutartinė)
  • Registrų Centro mokestis (priklausomai nuo įmonių teisinės formos)
  • Mokestis notarui 250 – 1000  Lt / 72.41 – 289.62 EUR

Mumis pasitiki: